Jak

SIĘ TO ZACZĘŁO

Cześć!

Mamy na imię Basia i Daniel. W 2018 roku wpadliśmy na pewien pomysł…

Planowaliśmy wyjazd w polskie góry. Chcieliśmy odpocząć, pospacerować, pozwiedzać… Po prostu uciec od codziennych spraw. Już wyobrażaliśmy sobie wynajęty piękny domek z dużym tarasem, na którym pijemy kawę i czytamy książki, cudownym widokiem i… brakiem ludzi dookoła.

Zaczęliśmy więc szukać odpowiedniego miejsca. Wszystko jednak na co trafialiśmy to skupiska domków, hoteli, pokoi czy apartamentów. Domek na domku, pokój na pokoju, turysta na turyście… Doszliśmy wtedy do wniosku, że musimy “rzucić wszystko i uciec w Bieszczady“ albo stworzyć coś takiego co spełniłoby wszystkie nasze oczekiwania. Przeprowadzki nie planowaliśmy, dlatego postawiliśmy na to drugie rozwiązanie. Tak właśnie zaczęła się historia (jeszcze wtedy nienazwanej) Osady Blisko Natury.

 

Plany i założenia…

Miejsce mieliśmy w zasadzie od razu wybrane. To piękna działka o wielkości ponad 8000mk znajdująca się w miejscowości Leśnik blisko Mogilna w województwie kujawsko-pomorskim. Niesamowite i przepiękne tereny kompletnie nieprzesiąknięte turystyką. Cisza, spokój, natura. Mnóstwo lasów, polnych dróg idealnych na piesze wycieczki czy rowerowe przejażdżki, pagórków, dolin i jezior. Tylko w promieniu około kilometra od naszej działki znajdują się aż dwa… Ponadto jest to świetna baza wypadowa. 30km od Gniezna, 60km od Bydgoszczy czy 80km od Torunia.

 

Ok. Wymarzone miejsce mamy! Co dalej?

Przyszedł czas na rozważania jak odpowiednio zagospodarować przestrzeń. Uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie kilku nowoczesnych domków, gdzie każdy z nich będzie znajdował się na własnej, wygrodzonej i obsadzonej zielenią działce o powierzchni około 300-400mk. Zapewni to pełną swobodę i wolność. Po prostu przyjeżdżasz jak do własnego domku na wsi…

Wyobraź sobie jak zamykasz za sobą bramę, rozpakowujesz się w domku, zaparzasz kawę i siadasz wygodnie na tarasie, ciesząc się świeżym powietrzem, ciszą, spokojem… Nikt nie zagląda Ci przez ramię. Dookoła otacza Cię cudowny ogród z piękną zieloną trawą. Możesz pobujać się w hamaku… opalać na leżaku albo po prostu nic nie robić. Wybór należy do Ciebie.

Dokładnie tak wyobrażaliśmy sobie nasze wakacje i dokładnie to chcemy Wam zaproponować. Uciec od ogromu codziennych obowiązków. Ciągłych telefonów, emaili, smsów. Mnóstwa otaczających nas ludzi. Pozwolić sobie na prawdziwy relaks, blisko natury.

2018-2020

Pomysł

2018 rok to czas, w którym wpadliśmy na pomysł stworzenia (jeszcze wtedy nienazwanej) Osady Blisko natury. To bardzo wczesny etap przedsięwzięcia, na którym trwają ciągłe debaty nad tym jak ma wyglądać to wymarzone miejsce.

Wybór działki

Wybór był dla nas w zasadzie oczywisty. Sami zobaczcie jak cudowne to miejsce!

Przygotowania

Przygotowania trwały aż do 2020 roku. W tym czasie opracowaliśmy pełną wizję i założenia. Rozplanowywaliśmy teren. Szkoliliśmy się. Staraliśmy się przygotować do rozpoczęcia na tyle, aby popełnić jak najmniej błędów i móc Wam dostarczyć naprawdę to, czego sami byśmy oczekiwali.

2020

Pierwsze prace

Zaczęliśmy od delikatnej poprawy terenu – głównie pozbycie się niechcianej roślinności oraz lekkie podrównanie. Tylko lekkie bo nierówne ukształtowanie terenu wydaje się dla nas atutem a nie przeszkodą. Zaraz po zakończeniu tych prac zabraliśmy się za ogrodzenie.

Minęło kilka dni...

I… mamy to – można się już zamknąć na działce! Pierwszy punkt odhaczony. 

Przyszła susza

W międzyczasie pojawił się problem z suszą. Nie mogliśmy przejść obok tego obojętnie, więc zorganizowaliśmy poidełka dla pszczół i zachęciliśmy do tego samego naszych fanów na portalach społecznościowych.

Kolejne przygotowania terenu i media

Nie ustawaliśmy w trudach, żeby miejsce do którego będziecie przyjeżdżali było naprawdę piękne i wyjątkowe. W ostatnich dniach trwały równolegle prace dotyczące budowy ekologicznej oczyszczalni kanalizacyjnej i przygotowania terenu przed działką do posiania trawy.

Pierwsi goście

Mieliśmy też pierwszych gości, choć co bardziej prawdopodobne to pierwsi, którzy byli tam w tym samym czasie co my 🙂

Pozostajemy w terenie

Czyli kolejne przygotowania terenu połączone z fundamentami pod przyszły domek. Dużo się działo. Mnóstwo wykonanej pracy i niesamowita satysfakcja.

Kochamy zieleń

Nasze starania zostały wynagrodzone. Trawka zaczęła naprawdę szybko rosnąc sprawiając tym samym, że otoczenie pięknie się zmieniało.

Czas na prace w środku

Czyli chodnik oraz miejsce na altankę oraz oświetlenie ścieżki.

Trochę czasu minęło

I doskonale widać to na zdjęciach. Trawa zieleni się pięknie już nie tylko przed działką ale również w środku. Doszły również jałowce wokół ogrodzenia, przybył grill oraz szkielet altanki… Oj dzieje się naprawdę dużo!

Końcówka przed domkiem

Powoli kończymy przygotowania działki. Pojawiła się już droga dojazdowa wraz z podjazdem. Zakończyliśmy też prace nad altanką oraz dosadziliśmy drzewek. Pozostaje nam już czekać na domek a po jego postawieniu ostatnie prace wykończeniowe.